زمان جاری : 15 آذر 1400 نام کاربری :
پسورد :
یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمreza147
ارسال‌ها : 18
عضویت: 2019-06-17 15:26:12
محل زندگی:
سن: 29
شناسه یاهو: ندارد
تعداد اخطار: 0
تشکرها : 0
تشکر شده : 0
پاسخ : <-AnswerId-> RE بهترین وکیل طلاق توافقی در مشهد

بهترین وکیل طلاق توافقی در مشهد قرار است ابتدا در قالب یک ویدئو به مدت 8 دقیقه، براساس قوانین جدید طلاق توافقی، نکاتی را با شما در میان بگذارد که اگر ندانید قطعاً پشیمان و متضرر خواهید شد. همچنین در ادامه با خواندن این مقاله، با سیر تا پیاز طلاق توافقی آشنا خواهید شد.

 پس از مشاهده این ویدئو و خواندن کامل این مقاله خودتان متوجه خواهید شد که انتخاب وکیل در مشهد کاری است بسیار حساس و تخصصی. خب بیایید ابتدا با ویدئو شروع کنیم.

طلاق توافقی، مقوله‌ای است که این روزها، در جامعه ما بسیار شایع شده و ذهن بسیاری از ما را به خود مشغول کرده است. وجود قوانین پیچیده باعث شده تا برای استفاده از آن‌ها دچار دردسر شویم.

با وجود اینکه همه روزه عده زیادی جهت مشاوره حقوقی طلاق توافقی به متخصصین آسا وکیل مراجعه می کنند. اما باز هم من تصمیم گرفتم با انتشار این مقاله ضمن روشن کردن مباحث کلیدی طلاق توافقی، دست شما را جهت انتخاب وکیل طلاق توافقی در مشهد باز بگذارم.

طلاق توافقی، نوعی از طلاق است که زن و مرد، دیگر توانایی زندگی مشترک با همدیگر را ندارند و به هر نحوی تصمیم به جدایی گرفته‌اند. (خیلی دوستانه و محترمانه)

در این نوع طلاق، هر دو طرف راضی به قطع کردن رشته اتصال بینشان هستند و می‌خواهند که رابطه­ شان تمام شود.

برای رسیدن به این هدف، طرفین در مورد کلیه مسائل مربوطه از جمله حضانت فرزندان، مهریه، نفقه، اجرت‌المثل دوران زندگی و جهیزیه باید به توافق برسند. توافق در مورد هریک از این مسائل برای دادگاه قابل ‌قبول بوده و در گواهی عدم امکان سازش که یکی از مهم‌ترین مدارک برای طلاق توافقی است، ذکر می‌شود.

رضایت درطلاق توافقی

همه ما می دانیم که طی کردن پروسه‌های مربوط به طلاق و هر نوع دعاوی دیگر در دادگاه‌ها، مسئله‌ای زمان‌بر است و باید با صبر و حوصله زیادی انجام شود. اما طلاق توافقی مسئله‌ای است که به دلیل توافق کردن زوج و زوجه (زن و شوهر) در بسیاری از مسائل­اش، وقت کمتری را از آن‌ها در دادگاه تلف خواهد کرد.

رضایت درطلاق توافقی

طرفین می‌توانند رسیدگی به برخی کارها را قبل از ارائه دادخواست طلاق توافقی به دادگاه، انجام دهند و با مراجعه به وکلای ما در آساوکیل، توافقات خود در مورد هر مسئله‌ای را در صورت‌ جلسه نوشته و امضا کنند تا بهترین وکیل طلاق توافقی در مشهد ، بر اساس خواست و توافقشان، حکم لازم را از دادگاه بگیرد.

یکی از مباحث مهم که عموماً از اصلی‌ترین دعواهای زن و شوهر است، بحث مالی ازدواج یعنی نفقه است که در ادامه، لازم می دانم در مورد آن توضیح دهم.

نفقه در طلاق توافقی

عموماً خانم‌ها زمانی که به یک وکیل برای طلاق توافقي در مشهد مراجعه می‌کنند، این سؤالات را می‌پرسند که «چقدر می‌توانم نفقه بگیرم؟»، «نفقه من چقدر است؟»، «نفقه من شامل چه چیزهایی است؟» و یا «آیا می‌توانم نفقه چند ماه قبل را بگیرم؟»

این سؤالات از پرتکرارترین سؤال‌هایی است که ما به مراجعه‌کننده‌های خود در آسا وکیل، پاسخ می‌دهیم.

جالب است بدانید که بسیاری از مراجعه‌کنندگان خانم ما فکر می‌کنند که در طلاق توافقی، باید تمامی حقوق خود را ببخشند و هیچ حقی از شوهر خود دریافت نکنند. درحالی‌که این تصور اشتباه است و دو طرف می‌توانند با توافق یکدیگر، میزان حقوق مالی زن را مشخص کنند و اگر زوج قبول کند، زوجه می‌تواند تمام حقوق مالی خود اعم از مهریه و نفقه را به ‌صورت تمام و کمال دریافت کند.

نفقه­ گذشته

یکی از شایع‌ترین پرونده‌هایی که عموماً در بحث طلاق توافقی مطرح می‌شود، درجایی است که مرد (زوج) چند ماه یا چند سالی است که نفقه پرداخت نکرده و به ‌اصطلاح خرجی زن را نداده است.

 در این شرایط، زن (زوجه) می‌تواند تمامی نفقه‌های عقب‌مانده خود در طول این سال‌ها را از زوج بخواهد. اما از آن جایی که طلاق توافقی است، مرد این حقوق مالی را بهانه‌ای قرار می‌دهد و می‌گوید که ابتدا حقوقت را ببخش و بعد طلاقت می‌دهم. (مگه داریم؟!!!).

در اینجا زن می‌تواند مقداری از حقوق مالی خود را ببخشد و یا در صورتی که شوهر باز هم راضی به طلاق توافقی نشود، از تمام نفقه خود دست بکشد. یعنی گرفتن یا نگرفتن نفقه و حقوق مالی، کاملاً به توافق طرفین بستگی دارد و زن و شوهر می‌توانند قبل از طرح مسئله در دادگاه، در این مورد هم باهم توافق کنند.

بهترین راه برای گرفتن نفقه و حقوق مالی این است که زن (زوجه) قبل از هر اقدامی در مورد طلاق، دادخواست نفقه ارائه کند و نفقه خود را از شوهر­ش بخواهد.

 پس از دریافت نفقه اگر همچنان اصرار به طلاق وجود داشت، زن و شوهر می‌توانند در مورد باقی مسائل آن توافق کنند. دوست عزیز توصیه می کنم، قبل از هر اقدامی اول از کسب حقوق مالی خود مطمئن شوید تا این مسئله به‌عنوان بهانه­ای در دست همسرتان نباشد.

بخشیدن حقوق مالی

آمار نگران کننده خانم هایی که بدون سرپرست بوده و یا دارای سرپرست بدی می‌باشند، نشان می‌دهد که نباید بی‌گدار به آب زد و خانم ها باید از حقوق مالی خود، به بهترین نحو ممکن دفاع کنند.

بدیهی است که گذراندن امورات زندگی کار سختی است و اگر منبع درآمدی ندارید، بهتر است در توافقات خود در مورد طلاق، حقوق مالی خود را در نظرگیرید و به‌راحتی از آن کوتاه نیایید.

 روشن و مشخص شدن نحوه پرداخت نفقه و یا بذل (بخشیدن) آن به شوهر، یکی از شروط جاری شدن صیغه طلاق است و باید حتماً در مورد آن توافق شود و اگر توافقی صورت نگیرد، صیغه طلاق جاری نمی‌شود.

نفقه مشمول چه چیزهایی­است؟

قانون مدنی در ماده 1107 آورده است که «نفقه عبارت است از همه نیازهای متعارف و متناسب با وضعیت زن از قبیل مسکن و البسه، غذا، اثاث منزل، هزینه‌های درمانی و بهداشتی و خادم (در صورت عادت یا احتیاج به‌وسیله نقصان یا مرض) ...»

با توجه به مباحث ماده­ی 1107 قانون مدنی، مشخص می‌شود که میزان نفقه و مقدار آن برای هر زن متفاوت بوده و باید با توجه به پرونده و شرایط زندگی زن، مقدار آن مشخص شود. اما آنچه واضح است این است که، زن می‌تواند نفقه تمام مدتی را که زوج آن را پرداخت نکرده، از او دریافت کند.

حضانت فرزند در طلاق توافقی

حضانت فرزند در طلاق توافقی نیز یکی از مسائل مهمی است که عموماً دادگاه‌ها را وادار به دخالت می‌کند. همان‌طور که گفته شد، زن و شوهر می‌توانند در مورد تمامی مسائل باهم توافق کنند و دادگاه نیز به آن احترام می‌گذارد.

حضانت فرزند در طلاق توافقی

در قانون مدنی در ماده 1169، حضانت و نگهداری از فرزند تا سن 7 سالگی با مادر و پس ‌از آن با پدر است. اما زن و مرد می‌توانند این سن را تغییر دهند و سنی کمتر یا بیشتر برای حضانت در نظر بگیرند.

ما در پرونده‌های طلاق توافقی شاهدیم که، معمولاً زن به خاطر حس مادری که دارد، با دست کشیدن از مهریه و تمام حقوق مالی خود، حضانت فرزندان را به عهده می‌گیرد و مرد را مجبور به دادن حضانت فرزند می‌کند. دادگاه نیز به این مسئله احترام گذاشته و برای این توافق اعتبار قائل است.

نفقه فرزندان

براساس تجربه شخصی خودم در آسا وکیل، یکی از مهم‌ترین مسائلی که خانم و آقا باید به آن توجه کنند، این است که حتی اگر نگهداری فرزند با مادر هم باشد، این پدر است که باید تحت هر شرایطی نفقه فرزندان را بدهد و خرج زندگی آن‌ها را تقبّل کند. یعنی مادر وظیفه‌ای در این مورد نخواهد داشت.

 اما دوست عزیز دقت کنید که، اگر توافق به این صورت باشد که مادر در صورت پذیرفتن حضانت فرزندان مجبور به پرداخت نفقه آن‌ها نیز باشد، این توافق معتبر است. البته این توافقات باید به‌صورت کتبی باشد و طرفین آن را امضا کنند. (خیلی از افراد در این مرحله مرتکب اشتباهات جبران ناپذیر می شوند).

ملاقات با فرزندان

هریک از پدر و مادر که حضانت فرزند را به عهده ندارد، حق ملاقات فرزند را دارد و جزئیات مربوط به این ملاقات می‌تواند با توافق طرفین باشد و در صورت عدم توافق پدر و مادر طفل، دادگاه در این مورد تعیین تکلیف می‌کند. امیدوارم تا اینجای کار خستتون نکرده باشم J

قانون جدید طلاق توافقی

طلاق توافقی، با تمام سادگی در روند رسیدگی، دارای مباحث ریز و ظریفی است که باید برای سریع‌تر شدن رسیدگی در دادگاه‌ها به آن توجه کرد.

قانون جدید طلاق توافقی

 تا قبل از آذرماه سال 97، زوجین می‌توانستند برای ثبت دادخواست طلاق توافقی، به دفتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کرده و دادخواست طلاق توافقی خود را ثبت کنند.

اما از ابتدای آذر سال 97، با توجه به بخشنامه شماره 55/13104/9000 مورخ 05/ 09/1397 دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، مجاز به ثبت دادخواست طلاق توافقی بدون ارائه گواهی مراکز غربالگری و یا مشاوره خانواده که اصطلاحاً به آن گواهی عدم انصراف از طلاق گفته می‌شود، نیستند.

طبق شرایط جدید طلاق توافقی، خانم و آقا باید به سامانه نوبت‌دهی طلاق مراجعه و اطلاعات خود را در این سامانه وارد کنند تا در وقت تعیین ‌شده به مراکز غربالگری یا مراکز مشاوره خانواده مراجعه کنند.

پس از انجام این پروسه، گواهی عدم انصراف از طلاق خود را دریافت می‌کنند و در زمان ثبت دادخواست طلاق توافقی، به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی تحویل می‌دهند تا دادخواست طلاق، ثبت و به دادگاه صالح ارسال شود.

پس از واردکردن اطلاعات در سامانه و انتخاب نزدیک‌ترین مرکز مشاوره، خانم و آقا، طبق ماده 25 قانون حمایت از خانواده مصوب سال 91، مجبور به شرکت در جلسات مشاوره هستند.

 با مراجعه به مرکز غربالگری و اصرار زن و مرد به جدایی، چند سؤال از آن‌ها پرسیده می‌شود تا دلیل اصلی طلاق توافقی مشخص گردد. پس ‌از آن، زوجین توسط کارشناسان مربوطه، به مشاوره خانواده معرفی می‌شوند.

 مشاورینی که توسط کارشناسان معرفی شده اند، برای هر جلسه مشاوره (حدود) 52 هزار تومان دریافت می کنند و تقریباً 4 جلسه در یک ماه لازم است که زوجین به مشاور مراجعه کنند. البته مشاور می‌تواند با توجه به شرایط هر پرونده، مشاوره را در یک جلسه یا چند جلسه انجام دهد.

تذکر: تمام مبالغ ذکر شده در این مقاله حدودی هستند و می توانند بسته به هر شهر متفاوت باشند.

نحوه دریافت گواهی عدم انصراف از طلاق

در بخش قوانین جدید طلاق توافقی توضیح دادم که گواهی عدم انصراف از طلاق چیست. حالا در اینجا قصد دارم شما را راهنمایی کنم که چگونه این گواهی را دریافت کنید.

برای مطالعه ادامه این مقاله به سایت آسا وکیل مراجعه کنید و یا روی آدرس  بهترین وکیل طلاق توافقی در مشهد + (8 دقیقه ویدئو مشاوره موثر) - آسا وکیل  کلیک کنید.


امضای کاربر :
1398/3/27
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
پرش به انجمن :