زمان جاری : 4 خرداد 1401 نام کاربری :
پسورد :
یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمMGI
ارسال‌ها : 3
عضویت: 2021-04-27 10:23:10
محل زندگی: تهران
سن: 1393
شناسه یاهو: ندارد
تعداد اخطار: 0
تشکرها : 0
تشکر شده : 0
پاسخ : <-AnswerId-> RE تاثیر مکمل ها ( اکتان ها) در خودرو ام جی

با توجه به نایاب شدن و گرانی لواز و قطعات خودروهای ام جی، اکثر افرادی که از این خودروها استفاده می کنند، به دنبال روش های گوناگون برای نگهداری از قطعات خودروهای ام جی و افزایش کارکرد آن ها می باشند.

یکی از مواردی که تاثیر زیادی به افزایش کارکرد تمامی خودروها علی الخصوص خودروهای ام جی می شود، استفاده از مکمل های مخصوص خودرو می باشد. در این مطلب از سایت ام جی ایران قصد داریم به معرفی تاثیر مکمل ها در خودروهای ام جی بپردازیم….

تاثیر مکمل های سوختی بر خودروهای ام جی:

قطعا همه ی ما با مراجعه به پمپ های بنزین ، از طرف متصدی پمپ بنزین با پیشنهاد خرید مکمل های سوختی روبه ‌رو شده‌ایم. این افراد معتقدند مکمل‌های سوخت خودرو، موجب کاهش مصرف سوخت می‌شود. در این رابطه باید گفت مکمل های سوختی با توجه به فرمولاسیونی که دارند دارای کاربرد متفاوتی می باشند.
نخستین موضوعی که هنگام خرید مکمل ‌های سوخت باید به آن توجه کنید، اورجیال بودن مکمل سوختی است؛ زیرا خرید مکمل سوخت تقلبی به جزء این که هیچ تاثیری بر عملکرد خودروهای ام جی نخواهد گذاشت، می‌تواند در درازمدت به قطعات موتور و سیستم سوخت‌رسانی آسیب زیادی برساند.

تاثیر مکمل‌ های شوینده ی خودرو بر خودروهای ام جی:

مکمل هایی وجود دارند که بر روی پاک‌کنندگی قسمت های مختلف خودرو عمل می کنند. این موضوع به این معناست که فرمولاسیون این مواد موجب تمیز شدن قسمت های مختلف سیستم سوخت‌رسانی مانند سوپاپ‌ها، انژکتور و کاربراتور خودروهای ام جی می‌شود.
این مکمل ها در نهایت موجب کاهش میزان رسوب بر روی قطعات مختلف خودرو می شود. این مکمل ها قطعات سیستم سوخت‌رسانی را تمیز می‌کنند و روند رسوب گیری این قطعات را نیز کندتر می‌کنند.

تاثیر مکمل ‌های بهبوددهنده سوخت (Gas Treatment) بر خودروهای ام جی:

یکی از مکمل های ارزان قیمت خودروهای ام جی، مکمل های بهبود دهنده ی سوختی می باشد. وظیفه ی این مکمل‌ها ،افزایش کیفیت بنزین باک خودروی ام جی است.

قابلیت های مکمل های بهبود دهنده ی سوخت:

 •  کاهش مصرف سوخت
 •  جلوگیری از یخ‌زدن لوله‌های سیستم سوخت‌رسانی در ماه های سرد سال
 •  افزایش کیفیت بنزین

تاثیر مکمل ‌های اکتان‌افزا (Octane Booster) بر خودروهای ام جی:

اکتان افزاها یکی از پرکاربرد ترین مکمل های مصرفی خودروهای ام جی می باشد. این مکمل‌ با افزایش عدد اکتان بنزین، موجب افزایش کارایی موتور خودرو می شود.

نکات مهم در مورد اکتان‌بوسترها

 • معمولا بیشتر خودروهای عادی احتیاجی به اکتان افزاها ندارند؛ زیرا موتور این خودروها به‌گونه‌ای طراحی شده است که می توانند به راحتی با بنزین های بی کیفیت نیز. اما در رابطه با خودروهای ام جی، استفاده از مکمل اکتان‌افزا به شدت توصیه می‌شود.
 • در رابطه با بنزین های سوپر نیز باید گفت، این نوع بنزین ها ازعدد اکتان بالاتری نسبت به بنزین ها معمولی برخوردار می باشند به همین دلیل اگر از بنزین سوپر استفاده می‌کنید، نیازی به اضافه کردن اکتان بوستر ها را نخواهید داشت.
 • توصیه می شود مکمل های اکتان بوستر را پیش از پر کردن باک، درون باک بریزید.
 1.  هرچندوقت یک بار بهتر است از اکتان بوستر استفاده کنم؟
  این موضوع بستگی کاملی به خودروی شما و البته تصمیم خود شما دارد. برای مثال برخی از افراد به هیچ وجه از اکتان بوستر ها در اتومبیل خود استفاده نمی‌کنند. برخی افراد نیز هربارپیش از بنزین‌زدن از این مکمل ها استفاده می کنندو… .
 2. آیا افزودن اتانول به باک بنزین می‌تواند عدد اکتان بنزین را افزایش دهد؟
  در جواب به این سوال باید گفت بله، افزودن اتانول به بنزین می‌تواند موجب افزایش عدد اکتان بنزین شود. درجه اکتان اتانول تقریبا ۱۱۰ است.

تاثیر مکمل پایدار کننده سوخت (Fuel Stabilizer) بر خودروهای ام جی:

این موضوع را باید گفت که اگر بنزین مدت‌زمان زیادی در باک بماند، پس از مدتی کیفیت این بنزین به شدت کاهش پیدا می‌کند. این افت کیفیت معمولا به علت تجزیه بنزین ذخیره‌شده در باک اتفاق می‌افتد و این موضوع می تواند موجب تشکیل رسوبات و موادی صمغی شکل گردد و این موضوع می توان درنهایت موجب رسوب این لخته‌ها بر روی بخش‌های مختلف سیستم سوخت‌رسانی خودرو، گردد.
مکمل‌های پایدار کننده سوخت برای جلوگیری از این امر طراحی شده اند. این نوع مکمل‌ها سرعت تشکیل مواد رسوبی را کند می کند و درنتیجه از سیستم سوخت‌رسانی محافظت می‌کنند.

جمع بندی:
در رابطه با مصرف مکمل های گوناگون برای خودروهای ام جی باید گفت بسیاری از تبلیغات صورت گرفته در رابطه با این مکمل‌ها دور از واقعیت هستند، اما با این وجود استفاده از آن‌ها در بهبود عملکرد خودرو ثمربخش خواهد بود. برای بهره برداری از ویژگی‌های موثر مکمل‌های خودرو باید فاکتورهای زیادی را در نظر گرفت؛ زیرا درصورتی که مکمل‌های تقلبی و یا مکمل‌های متناسب با خودرو انتخاب نشوند، می‌توانند در کنار هدر دادن هزینه، برای خودرو مضر نیز باشند.

 

ارائه خدمات فروش و پس از فروش کلیه خودروهای MG 


امضای کاربر :
1400/2/7
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
پرش به انجمن :