زمان جاری : 15 آذر 1400 نام کاربری :
پسورد :
یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمflystation
ارسال‌ها : 1
عضویت: 2021-08-10 15:24:54
محل زندگی:
سن: 1393
شناسه یاهو: ندارد
تعداد اخطار: 0
تشکرها : 0
تشکر شده : 0
پاسخ : <-AnswerId-> RE کوادکوپتر چیست؟

بدون شک تاکنون پرواز یک مولتی روتور یا کوادکوپتر را در آسمان دیده‌اید و از خود پرسیده اید که کوادکوپتر چیست؟ کوادکوپتر (یا کوادروتور) یکی از زیرمجموعه‌های دسته بندی مولتی روتور هاست.

 مولتی روتور ربات پرنده ای است که همانطور که از نام آن پیداست از چندین موتور (به عنوان مثال از سه ، چهار،  شش یا  هشت موتور و .. ) تشکیل شده است . کوادکوپترها از چهار بازو،  چهار ملخ  و چهار موتور تشکیل شده اند و به همین دلیل آنها را اینگونه نام گذاری کرده اند، چون کواد به معنی چهار است. 

نحوه چرخش ملخ های یک کوادکوپتر به گونه ای است که آن را به صورت ثابت و عمود پرواز اوج می‌دهد. همانظور که تصویر زیر نشان داده شده است،  دو موتور در جهت ساعتگرد و دو موتور در جهت پادساعتگرد می چرخند تا ربات پرنده را از زمین بلند کند.

برای حرکت افقی کوادکوپترهای کافیست با کمک جوی استیک‌ها رادیوکنترل خود، سرعت موتورها را در جهت مناسب تغییر دهید تا کوادکوپتر شما به سمت دلخواه متمایل شده و حرکت کند. 

کوادکوپترها به دلیل دارای قدرت مانور بالا ، ثبات پرواز بسیار خوب و همچنین امکان پرواز به نقاط غیر قابل دسترس توسط بشر،  کاربردهای بسیار گسترده ای دارد. این کاربردها از تصویربرداری گرفته تا کاربردهای نظامی به دسته های بسیار متعدد و وسیعی تقسیم می شود. البته نمی‌توان انکار کرد که مهمترین و اساسی ترین کاربرد کوادکوپترها در حال حاضر تصویربرداری های هوایی و سرگرمی میباشد.

پرواز کوادکوپترها همیشه از جذابیت های خاص خود برخوردار بوده ، هست و خواهد بود. اگر شما هم دوست دارید این تجربه لذت بخش را داشته باشید،  می توانید به راحتی با تهیه یکی از کوادکوپترهای کوچک که بیشتر برای آموزش و تفریح مناسب است کار خود را آغاز کنید.  با اندکی تمرین در هر سن و سالی که هستید  و با هر سطح تجربه و سوادی که دارید،  می توانید به یک خلبان خوب برای کوادکوپتر تبدیل شده  و لذت پرواز را تجربه کنید.

پس از تسلط بر خلبانی می توانید با اطمینان خاطر به عرصه مولتی روتورها و کوادکوپترهای حرفه‌ای قدم  بگذارید.  تصاویر کوادکوپترهای حرفه ای از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده که بیشتر برای مراسم مختلف، تصویربرداری‌های سینمایی،  سازمان‌ها  ، نهادها و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد.

دنیای مولتی روتورها و به ویژه کوادکوپترها ظرف چند سال گذشته به صورت چشمگیری پیشرفت داشته و تکنولوژی آن روز به روز در حال گسترش است. طیف وسیعی از کوادکوپتر ها در زمینه مبتدی و حرفه‌ای وجود دارند که کاربر با توجه به نیاز خود می تواند آنها را تهیه و از پرواز و استفاده از آنها لذت ببرد.

شرکت های سازنده با یکدیگر در رقابت اند و هر روزه محصولات بسیار با کیفیتی را ارائه می کند تا از این ماراتن در تکنولوژی جا نماند.

وسعت کاربرد مولتی روتور ها به حدی رسیده که شرکت آمازون به تازگی برای تحویل کالاهای خود در حداقل زمان از کوادکوپترها استفاده می می‌کند.

 

 

بنابراین اگر شما هم به دنیای بیکران کوادکوپترها و مولتی‌روتورها علاقه دارید، صفحه درستی را باز کرده اید! می‌توانید از ابتدا آغاز کنید و با سرعت پیش بروید. مطالب مختلف را یاد بگیرید و روزبه‌روز تجربه خود را در زمینه ی پرنده های بدون سرنشین ، مولتی‌روتورها یا کوادکوپترها گسترش دهید.


امضای کاربر : http://flystation.ir
1400/5/19
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
پرش به انجمن :