زمان جاری : 29 مهر 1400 نام کاربری :
پسورد :
یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمmootala
ارسال‌ها : 128
عضویت: 2015-02-12 12:49:37
محل زندگی: يزد
سن: 24
شناسه یاهو: ندارد
تعداد اخطار: 0
تشکرها : 3
تشکر شده : 3
پاسخ : <-AnswerId-> RE حضور برنامه‌نویسان 103 کشور در مسابقات بیان

برنامه نویس از 103 کشور جهان برای شرکت در سومین دوره مسابقات برنامه نویسی بیان ثبت نام کرده‌اند.

به گزارش آی‌تی‌آنالیز برنامه نویسانی از 39 کشور اروپایی، 34 کشور آسیایی، 15 کشور از قاره آمریکا، 14 کشور آفریقایی و 2 کشور از اقیانوسیه، در رقابت‌های مقدماتی این دوره از مسابقات شرکت داشتند.
56 درصد از شرکت کنندگان در سومین دوره مسابقات برنامه نویسی بیان، غیر ایرانی هستند.
سایت جهانی المپیاد جهانی کامپیوتر نیز که متولی برگزاری المپیاد جهانی کامپیوتر است از کسانیکه تا کنون در المپیادهای جهانی مدال آورده اند برای برای شرکت در این مسابقه علمی‌ایرانی دعوت کرده بود.
میزان اشتراک برگزیدگان مسابقات برنامه نویسی بیان با برگزیدگان مسابقات معتبر دنیا (codejam گوگل، codeforces، hackercup فیسبوک، Topcoders) و مدال آوران مسابقات جهانی المپیاد کامپیوتر به بیش از 50 درصد می‌رسد.
بر اساس این گزارش حداقل 18 نفر از نفرات برگزیده مسابقات برنامه نویسی بیان دارای مدال المپیاد جهانی کامپیوتر بوده اند.
یکی از نفرات برگزیده مسابقه دارنده 6 مدال طلا و 1 مدال نقره در المپیاد جهانی کامپیوتر است.
همچنین 6 نفر از 20 نفر برتر مسابقه codejam گوگل جزء رتبه‌های برتر مرحله میانبر سومین دوره مسابقات برنامه نویسی بیان بوده اند.
میانگین سنی برگزیدگان مرحله انتخابی سومین دوره مسابقات بین المللی بیان 22 سال است.
این گزارش می‌افزاید: مدرک تحصیلی شرکت کنندگان برتر به ترتیب عبارت است از دبیرستان (43%)، کارشناسی (30%)، کارشناسی ارشد (19%)، کاردانی (4%) و دکتری (3%)
همچنین ملیت شرکت کنندگان برتر به ترتیب عبارت است از ایران (26%)، روسیه (12%)، ژاپن (6%)، چین (5%)، ویتنام (5%)، اکراین (4%)، لهستان (4%)، بلاروس(3%)، تایوان (3%)، کانادا (2%)، قزاقستان (2%)، بلغارستان (2%)، برزیل (2%)، گرجستان (2%)، اندونزی (2%)، هند (2%)، ایتالیا (2%) ، آمریکا (2%) و ....
بر اساس این گزارش 32 نفر از شرکت کنندگان با بررسی هوشمند پاسخهای ارسالی در مسابقه متقلب شناخته شدند که بر اساس قوانین اعلام شده مسابقات برای همیشه از شرکت در مسابقات بیان محروم خواهند شد.
در این مسابقات مهارت، سرعت، دقت و خلاقیت برنامه نویسان به صورت هوشمند و توسط نرم‌افزار اختصاصی مسابقات بیان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.
نمایندگان 20 کشور برتر به همراه 40 برنامه نویس برتر ایرانی به فینال حضوری مسابقات که در اوایل بهمن ماه برگزار خواهد شد راه پیدا کرده اند.
این مسابقات علمی‌بین المللی به میزبانی ایران و ابتکار شرکت بیان برگزار می‌شود و سوال‌های این رویداد علمی‌توسط برنامه نویسان بیان که خود از برگزیدگان مسابقات جهانی برنامه نویسی و مدال آوران المپیاد جهانی کامپیوتر هستند طراحی شده است.
مسابقه برنامه نویسی بیان به صورت انفرادی و بدون محدودیت سنی برگزار می‌شود و انتخاب زبان برنامه نویسی در آن آزاد است. امتیاز هر سوال نیز تابعی از سرعت حل مساله و تعداد افرادی است که آن را حل کرده اند.
علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت رسمی‌مسابقات به نشانی contest.bayan.ir و یا وبلاگ رسمی‌رویداد به نشانی bayan.blog.ir مراجعه کنند.


امضای کاربر :

1393/11/27
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
پرش به انجمن :