زمان جاری : 15 مهر 1401 نام کاربری :
پسورد :
یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمpartitionsaz
ارسال‌ها : 6
عضویت: 2020-11-24 13:38:42
محل زندگی:
سن: 1393
شناسه یاهو: ندارد
تعداد اخطار: 0
تشکرها : 0
تشکر شده : 0
پاسخ : <-AnswerId-> RE معرفی انواع یراق آلات پارتیشن شیشه ای

از یراق آلات برای اتصال بخش‌ های مختلف و جابجا کردن قسمت‌ های مختلف پارتیشن شیشه ای استفاده می‌ شود. در ادامه در رابطه با هر انواع یراق آلات پارتیشن شیشه ای توضیحات مختصری آورده شده است.

آهن کشی
از مهم‌ ترین یراق آلات پارتیشن شیشه ای، آهن کشی است که به نام شاسی کشی نیز شناخته می‌ شود. آهن کشی در قوطی‌ هایی با ابعاد 40 در 40 و یا 40 در 80 تولید شده و در دهانه شبکه‌ های آهنی نصب می‌ شوند. گفتنی است نصب شاسی کشی اولین قدم در اجرای یک پارتیشن شیشه ای خوب است. نصب درست این یراق است که می‌ تواند نتیجه مناسبی را به همراه داشته باشد. خوب است بدانید در برخی موارد از شاسی کشی آلومینیومی نیز برای اجرای این دسته از پارتیشن‌ های اداری استفاده می‌ شود.

فریم
از دیگر مواردی که به عنوان یراق آلات پارتیشن شیشه ای در ابتدای مراحل آماده‌ سازی پارتیشن شیشه ای اداری استفاده می‌ شود، فریم است که به نام قاب دور شیشه نیز شناخته می‌ شود. فریم‌ ها وظیفه ثابت نگه داشتن سکوریت بر روی ریل اصلی را برعهده دارند و در دو مدل فریم افقی و فریم عمودی تولید می‌ شوند. از دو فریم افقی و دو فریم عمودی برای نصب پارتیشن شیشه ای استفاده می‌ شود که در اصطلاح به فریم‌ های افقی، فریم کف و به فریم‌ های عمودی، فریم بغل گفته می‌ شود.
فریم‌ های مورد استفاده در ساخت پارتیشن‌ های شیشه ای دارای دو جنس استیل و آلومینیومی هستند و لازم به ذکر است که در بین دو نوع مختلف فریم‌ ها، از فریم آلومینیومی بیشتر از فریم استیل استفاده می‌ شود.

چسب uv
از چسب uv برای چسباندن شیشه‌ ها به یکدیگر استفاده می‌ شود. برای استفاده از چسب‌ های uv ابتدا باید دو بخشی که باید به هم بچسبند را تمیز کرده و به صورت کامل خشک کرد، پس از آن دو بخش مورد نظر که باید به هم چسبیده شوند، مشخص شود. سپس چسب در بخش مورد نظر ریخته و دو قطعه به هم چسبانده می‌ شود. در انتها محل اتصال زیر لامپ به مدت 3 الی 5 دقیقه قرار می‌ گیرد تا اتصال به طور کامل محکم شود. لازم به ذکر است که دو محلی که قرار است بهم چسبانده شوند، باید به صورت دقیق انتخاب شود. زیرا در صورتی که اشتباهی رخ دهد، دو قطعه چسبانده شده به راحتی از هم جدا نخواهند شد.

لولا
از پارتیشن‌ های شیشه ای در محیط‌ های اداری به عنوان درب نیز استفاده می‌ شود، به همین دلیل نیاز به لولا و دستگیره برای باز و بسته کردن درب دارد. بنابراین لولاها یکی از مهم‌ ترین یراق آلات پارتیشن‌ های شیشه ای محسوب می‌ شوند و کاربردهای بسیاری دارند. لولاها در جنس‌ های مختلفی چون لولا آهنی با روکش کروم، لولا آهنی استیل 201، لولا آهنی استیل 304 و ... تولید می‌ شوند.

دستگیره
در کنار لولا، برای باز و بسته کردن درب‌ های شیشه‌ ای پارتیشن شیشه ای، از دستگیره نیز استفاده می‌ شود. دستگیره به جز کاربردی که برای باز و بسته کردن دارد، موجب افزایش زیبایی ظاهر پارتیشن اداری نیز می‌ شود. به همین دلیل دستگیره‌ ها در انواع و مدل‌ های مختلفی تولید شده و در بازار موجود هستند. همچنین دستگیره‌ ها در جنس‌ های مختلفی نیز تولید می‌ شود. برای دوام و مقاومت بیشتر بهتر است از دستگیره‌ هایی استفاده شود که در ساخت آن‌ از آلیاژهای با کیفیت استفاده شده است.

استوپ
با استفاده از استوپ می‌ توان راحتی را برای باز و بسته کردن درب‌ های پارتیشن‌های شیشه ای به وجود آورد. استفاده از استوپ موجب می‌ شود در شرایط آب و هوایی مختلف، مشکلی در روند حرکت درب‌ های پارتیشن‌ های شیشه ای به وجود نیاید. برای کارکرد درست این مورد باید در فاصله‌ های زمانی متفاوت روغن‌ کاری انجام شود تا بتواند کارایی خود را در طول زمان حفظ کند و مشکلی برای آن به وجود نیاید. لازم به ذکر است که از استوپ‌ ها برای درب‌ های شیشه‌ ای با ابعاد 70 تا 130 سانتی متر استفاده می‌ شود.

سخن پایانی

یراق آلات پارتیشن شیشه ای ساختار کلی پارتیشن‌ ها را به وجود می‌ آورند و به همین دلیل در حین ساخت هر نوع پارتیشن شیشه ای به وجود آنها نیاز خواهد بود. به بیان دیگر بدون وجود یراق آلات نمی‌ توان المان‌ های معماری را در داخل دفتر کار توسط پارتیشن‌ های شیشه ای به وجود آورد. در این مقاله به معرفی انواع یراق آلات پارتیشن شیشه ای و ویژگی‌ های آن‌ پرداخته شد تا در زمان خرید و ساخت پارتیشن‌ های شیشه ای، راهنمای خوبی برای شما باشد.


امضای کاربر : https://partitionsaz.ir
1400/9/11
نقل قول این ارسال در پاسخ گزارش این ارسال به یک مدیر
پرش به انجمن :